česky deutsch rusky The Fairy-Tale Family hotel
 
 
Nahlédněte do naší návštěvní knihy hostů aneb
Penzion Pohádka
Husova 67
379 01 Třeboň
penzionpohadka@penzionpohadka.cz
mobil: 774 987 656
 

Pohádkový den v Třeboni
– dostaveníčko pohádkových bytostí


Třeboň 13.5.2005

Třeboň se včera na jeden den změnila v pohádkové království. Obyvatelé Třeboně ale i turisté ze všech koutů světa mohli včera po poledni v Třeboni potkat nejrůznější pohádkové postavy. Své brány návštěvníkům lázeňské Třeboně poprvé slavnostně otevřel penzion s kouzelným názvem Pohádka. Bránu do pohádky osobně otevřel kancléř Jihočeského pohádkového království Marcel Goetz.

Správkyně penzionu v roli „paní babičky“ nejprve přivítala všechny pozvané hosty tradičním babičkovským závinem. Následovala prohlídka jednotlivých pohádkových pokojů v penzionu. Na všechny přítomné čekalo překvapení, když zjistili, že penzion je již v den svého otevření plně obsazen. V každé místnosti přebývala pohádková postava, které pokoj patří. A tak hosté slavnostního otevření mohli spatřit Draka v dračí sluji, potkat Popelku, nebo třeba Ježibabu z Perníkové chaloupky. V královské koupelně byl naložen dokonce pravý třeboňský vodník.

Sudička pak popřála penzionu mnoho zdaru a prorokovala mu dlouhých let trvání. Ve všech pokojích pak bylo pro hosty přichystáno pohádkové menu vážící se k danému pokoji. Návštěvníci si tak mohli v Dračí sluji pochutnat na ostrých a kořeněných pokrmech, v Perníkové chaloupce si dali perníčky a jiné sladkosti. Popelka jim nabídla zdravou zeleninu a luštěniny a v královské komnatě byly připraveny masové a sýrové hody. Samozřejmě nechybělo královské víno. Na závěr byl slavnostně rozkrojen pohádkový dort ve tvaru pohádkové knihy (kterou má i penzion ve svém znaku).

Penzion s duší


Penzion Pohádka je prvním penzionem v Třeboni, který je vybudován v retro stylu dob našich babiček. I tímto je nový třeboňský penzion unikátní.

Základní myšlenkou při přestavbě penzionu bylo, že v dnešním přetechnizovaném světě lidé v době dovolených rádi zapomenou na stres a shon všedních dnů a rádi se navracejí do starých časů klidu, útulnosti a pohody, které možná znají jen z filmů pro pamětníky“, přibližuje útulnost penzionu jeho majitel Petr Landa.

Podle svých slov chtěl Petr Landa vybudovat jiný než standardní penzion. Penzion, který by nebyl pouze na přespání, ale který by měl i svou vlastní duši.

Základní pocity, se kterými by měl návštěvník Třeboně od nás odjíždět, jsou: babičkovský retro styl, pohoda, útulnost a přátelská atmosféra“, přeje si Landa.

I proto používá nový penzion slogan „Penzion Pohádka – kouzelná dovolená v centru Třeboně“.